Blog

W dzisiejszym artykule chciałbym przedstawić osobę Trenera Andrzeja Roszkowskiego: postać wysoce wyspecjalizowaną w aspektach treningu siłowego, suplementacji oraz prowadzenia sportowców. Dla aktywnych forumowiczów wszelakich for dyskusyjnych o tematyce kulturystycznej szerzej znany pod pseudonimem „Wodyn”.

Osobiście bardzo cenię sobie wkład jaki dokonał w promowanie zdrowego i wysoce profesjonalnego podejścia do aspektów „życia” treningowego, stąd z czystym sumieniem umieszczam go w cyklu: „Moje Podium Poleca”.

Długo zastanawiałem się, w jaki sposób określić postać Trenera Andrzeja. Doszedłem do wniosku, że najłatwiej przedstawić osiągi jakie dokonał wraz z swoimi podopiecznymi oraz to „co stworzył” dzięki swojej wiedzy. Pierwszym i najbardziej imponującym dokonaniem, jest posiadanie certyfikatu P.I.C.P. LEVEL 5 Coach. Jest to najwyższy tytuł nadawany osobom wykwalifikowanym przez Światowej sławy „Poliquin Group”, zajmujący się edukacją trenerów na całym świecie, aktualnie posiadają ją nieliczne osoby. To doskonale obrazuje nam z kim mamy do czynienia, mając na uwadze również to, że na chwilę obecną jest to jedyny trener z tym wyróżnieniem w Polsce oraz Wielkiej Brytanii gdzie na co dzień mieszka.

Swoją wiedzę w dziedzinie treningu siłowego jak i wyspecjalizowanej rehabilitacji przekłada na osiągi podopiecznych, czołowym przykładem są tutaj Kamil Jarota, Iwona Karwowska, Daniel Grabowski czy też Piotr Złotek. Współpraca w tym zakresie zaowocowała zdobyciem Mistrza Polski, Mistrza Polski Juniorów oraz Mistrza Świata min. w Trójboju Siłowym.

Systemy treningowe, odmiany ćwiczeń oraz ich wariacje, które dedykuje głównie pod sporty siłowo-wytrzymałościowe, są znane większości osób trenujących sztuki walki, trójbój siłowy czy też Cross-Fit min. ekstremalny „Grappler by się porzygał” (nazwa adekwatna do stanu w jakim się znajdujemy, podczas jego wykonywania).

Złoty medal w turnieju Submission Wrestling

Do poszczególnych mniejszych i większych, potwierdzeń jego zaangażowania w formułę promowania oraz uprawiania sportu można wymienić:

  • Uczestnictwo i wygraną w turnieju „Submission Wrestling” w 2012 roku.
  • Starty w zawodach „Strongman”.
  • Status moderatora na forum internetowym sfd.pl oraz body-factory.pl.
  • Udział w programach telewizyjnych, dotyczących tematyki treningowej.
  • Prowadzenie wyspecjalizowanych szkoleń w zakresie treningu, dietetyki i suplementacji w Wielkiej Brytanii (w niedługim czasie możliwe, że również w Polsce)

Jedna z opinii jego podopiecznych, przedstawia główny aspekt odróżniający go od „zwykłych” trenerów personalnych:

„On nie tyle czyni Cię silniejszym, co sprawia że sam uświadamiasz własną siłę”

Trener Andrzej Roszkowski określa swoje działania jako pracę z daną osobą na płaszczyźnie emocjonalnej, mentalnej i duchowej. Kładąc duży nacisk na aspekty psychiczne sportu oraz rozwijania określonych życiowych celów (silnie ugruntowany „Mentoring”), kierując się w myśl zasady: „Ciało samo podąży za silnym umysłem”.

Szczególnie zapraszam do śledzenia oficjalnego profilu na portalu społecznościowym. Pozwoli to zainteresowanym na dokładne poznanie tajników treningowych oraz podejścia do sportu jakie preferuje. Dodatkowo otrzymacie, ciągłą dawkę świeżych informacji mających na celu pomoc każdemu adeptowi sportu, poprzez zagadnienia żywieniowe, ćwiczenia fizyczne ze szczególnym uwzględnieniem użycia siły umysłu:
https://www.facebook.com/andrzej.w.roszkowski

Jeżeli macie taką możliwość, konieczne staje się odwiedzenie siłowni „Lifestyle Fitness” w Manchesterze oraz rozmowa z osobą Trenera Andrzeja, może okaże się, że i w Was znajdzie potencjał na kolejnego mistrza sportu?